חיפוש

כך תמצאו טיסות זולות לניו יורק

טיסות לניו יורק הן נקודת ההתחלה שלכם לטיול מהנה באחד היעדים האטרקטיביים והפופולאריים ביותר בעולם כולו. אלא שהן גם מצריכות מכם להוציא סכום לא מבוטל על הטיסה, כשפעמים רבות המחיר הוא בעל ארבע ספרות, ובדולרים. למרות שהסיבות למחיר הגבוה נראות הגיוניות – כי ארצות הברית הרי היא יעד רחוק ולא זול כשלעצמו – אתם צריכים לזכור שכן יש לכם דרכים שונות להוזיל את העלויות, ולמצוא טיסות במחירים שפויים או אטרקטיביים.

 

שדות התעופה של ניו יורק

אם קראתם את המדריך שלנו על טיסות לניו יורק, אתם בטח יודעים כבר שיש לניו יורק שלושה נמלי תעופה מרכזיים. הגדול, העמוס והמפורסם מבין שלושתם הוא נמל התעופה ג'ון קנדי, הנמצא בקווינס במרחק של כ-19 ק"מ ממרכז ניו יורק. נמל התעופה ניו-ארק ליברטי, שנמצא בניו ג'רזי (כ-25 ק"מ מהעיר עצמה), הוא אופציה נפוצה אחרת להגיע מישראל לניו יורק. שדה התעופה השלישי, לה גוארדיה, נחשב לקטן ולעמוס פחות. הוא משמש בעיקר לטיסות פנים, גם אם יש טיסות של חברות זרות שיוצאות אליו מישראל. בדרך כלל טיסות לשדה התעופה ניו-ארק ליברטי יהיו זולות יותר מאשר שדה התעופה קנדי, אבל זה לא מדע מדויק: יכול להיות שהפער יהיה קטן עד בלתי קיים.

מה שאתם כן צריכים לחשוב עליו הוא המקום אליו אתם מעוניינים להגיע בעיר, בדרך כלל המלון בו אתם בוחרים – צריך לקחת בחשבון מחיר נסיעה אפשרי של כמה עשרות דולרים בין נמלי התעופה ליעדים ספציפיים. אם אתם מגיעים למנהטן, כמו חלק משמעותי מהמטיילים, האפשרות הנוחה והזמינה עבורכם תהיה שדה התעופה קנדי, שגם קרוב יחסית למרבית האטרקציות התיירותיות באזור. כדי לחקור את החלק המערבי של ניו יורק, הגעה לשדה התעופה ניו-ארק ליברטי תשפר את נקודת הפתיחה שלכם. חשוב שתזכרו עם זאת שבניו יורק תחבורה ציבורית יעילה מאד, כך שאתם יכולים לעבור בקלות יחסית בין אזורי העיר. הבעיה היא שמעבר שכזה כרוך בבזבוז זמן או כספים, שיש להכניס לתוך משוואת הבחירה.

plane-large

מתי טסים לניו יורק?

המחירים של טיסות לניו יורק אינם קבועים לאורך השנה, כשעיקר השינוי נובע מרמות הביקוש לטיסות וליעד עצמו. בדומה ליעדים רבים אחרים בעולם, גם בניו יורק הטיסות היקרות ביותר יהיו בדרך כלל בחודשי הקיץ, בעיקר בגלל שאלו הם החודשים בהם חלק ניכר מהישראלים בוחר או יכול לטוס. מנגד, בחורפים הניו יורקיים (ובעיקר בתקופות הסופות והשלגים) המחירים של הטיסות – בהנחה שמזג האוויר יאפשר להן להתקיים – יהיו נמוכים יותר. בעונות המעבר, ברמה הכללית, אפשר לצפות למחירי ביניים.

כשנכנסים לעובי הקורה, צריך להזכיר גם כאן שהתמונה לא כל כך פשוטה וחד משמעית. ניו יורק היא לא איי יוון או קפריסין, נניח, אליהם הביקוש יורד פלאים בתקופת החורף. לארצות הברית טסים לכל אורך השנה, הן לצרכי Pleasure והן לצרכי Business, כך שרמת המחירים גבוהה כמעט תמיד. כן יכול להיות שבחורף או בעונות המעבר תמצאו באמת ובתמים טיסות במחירים של כמה מאות דולרים פחות, אבל זה לא מובן מאליו. הנסיבות הספציפיות של הטיסה, למשל מבחינת תפוסת המטוס המסוים שמשמש לטיסה, יוצרים כאן תמונה מורכבת שמצריכה מכם בכל מקרה לבצע בדיקות רבות לאורך הדרך.

city-cars-vehicles-street-large

מועד ההזמנה

אם נחזור לדוגמא ממקודם של יעדי הנופש הסמוכים לישראל, ושלל ערים ומדינות באירופה, בחירה מקובלת ולעיתים הגיונית היא לחכות עד לרגע האחרון עם כרטיס הטיסה. התקווה היא שבדרך זו יישארו מושבים פנויים במטוס, כך שחברת התעופה תוזיל את המחירים בצורה משמעותית – כי עדיף מבחינתה למכור כרטיס טיסה בזול מאשר לא למכור אותו בכלל.

האם כדאי להמתין לדקה ה-90 גם במקרה של ניו יורק? לא בטוח, או לפחות זה לא פשוט. דבר ראשון, טיסות לניו יורק יצריכו מכם הכנות שתצטרכו לעשות חודשים לפני הטיסה, לדוגמא הוצאת ויזה בשגרירות ארצות הברית בישראל. שנית, בגלל שרמת הביקוש הגבוהה לניו יורק לא מבטיחה לכם שיישארו מושבים ריקים במטוס, אפילו מחוץ לעונת התיירות החמה (תרתי משמע). זאת ועוד, לא פעם המחיר רק עולה ככל שהמטוס מתמלא, כך שהמחיר הזול יותר יאפיין דווקא הזמנות מראש, שנעשות חודשים לפני הטיסה – זו ההמלצה שלנו גם אליכם. ככה גם תגדילו את אפשרויות הבחירה שלכם של מלון או דירה להשכרה, אבל זה כבר נושא אחר שמצריך התייחסות נפרדת.

אפשרות הקונקשן

ביעדים מרוחקים, וגם כאלה שקרובים מרחק של כמה שעות טיסה בודדות, אנחנו יודעים שבאמצעות טיסה עם עצירת ביניים ("קונקשן") נוכל להוזיל את מחיר הטיסה בכמה עשרות אחוזים. במקרה של טיסה לניו יורק, אכן תוכלו למצוא חברות – בעיקר בינלאומיות – שמבצעות את הטיסה עם עצירה במזרח התיכון, באירופה או ביעד אחר שנמצא לאורך המסלול. החיסרון העיקרי של טיסות מהסוג הזה הוא ההמתנה הארוכה בשדה תעופה זר, שעשויה להגיע גם לפרק זמן של עשרות שעות. האם אתם מוכנים "להקריב" זמן מהחופשה שלכם כדי לחסוך כספים? זו שאלה מורכבת, שככל הנראה רק אתם יודעים את התשובה אליה. מה גם שחוקי המשחק בתחום משתנים בכל פעם.

עד לפני מספר שנים זו הייתה אפשרות כמעט ודאית לחסוך במחיר הטיסה לניו יורק באמצעות קונקשן, אך ההתרשמות שלנו היא שבשנים האחרונות הפערים בין הטיסות הישירות לאלה שאינן ישירות הצטמצמו בצורה דרסטית. לפעמים הם קיימים – ואסור לזלזל הרי ב-200-300 דולר – אבל לא תמיד הם מצדיקים בעיני הנוסע את ההמתנה הארוכה, או אפילו את הסיכון שמאפיין טיסה עם עצירת ביניים (למשל עיכוב הטיסה הראשונה שיביא לכך שתפספסו את השנייה). מכיוון שכל מקרה נשקל לגופו, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את כל האפשרויות בתאריך או בתאריכים שמתאימים לכם, לראות מה הפערים בין הטיסות השונות ולהחליט. ככל שאתם גמישים יותר, גדלים הסיכויים שתמצאו הצעה אטרקטיבית. המחירים הרי משתנים לא רק בין תקופות שונות, אלא גם בכל יום או אפילו טיסה.

pexels-photo-54374-large

חשיבותה של בדיקה

כל המידע שהובא כאן דורש מכם להגיע למסקנה חשובה מאד: כשמזמינים טיסות לניו יורק, חובת הבדיקה היא עליכם. היא יכולה לחסוך לכם סכומים נכבדים מאד, שמשפיעים כמובן על המחיר הכולל של החוויה. בעידן האינטרנט זה ממש לא מורכב לבצע את הבדיקות האלה, כשזכרו שכמה דקות מהזמן שלכם בכל יום יכולות לחסוך לכם כמה אלפי שקלים. יש כיום אתרים רבים שמאפשרים להשוות במהירות ובקלות בין ההצעות של חברות התעופה והטיסה, בהתאם למאפייני הטיסה הספציפיים. בגזרה הישראלית תמצאו למשל את גוליבר או טראווליסט, בעוד שהאתרים הבינלאומיים כוללים את Expedia, SkyScanner, Kayak ואחרים. מומלץ לבצע את ההשוואה במספר תאריכים או וריאציות, ולעקוב אחר השינויים במחירים במשך מספר ימים או שבועות לפני שסוגרים טיסה.

 

איך תרצו לשתף את זה?

מידע רלוונטי נוסף שאולי יעניין אותך:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן