חיפוש

9/11 Memorial & Museum | האנדרטה והמוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר

 

האנדרטה

האנדרטה והמוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר נמצאים בעיר ניו יורק. הם הוקמו להנצחת הניספים בפיגועי 11 בספטמבר בניו יורק, פנסילבניה ובוושינגטון וכן בפיגוע במגדלי התאומים בשנת 1993 בו נהרגו שישה. האנדרטה ניצבת באתר בו ניצבו מגדלי התאומים במרכז הסחר העולמי. היא נחנכה בטקס שנערך ב-9\11 בשנת 2011, עשר שנים לאחר הפיגועים. המוזיאון שנמצא באותו האתר נחנך בשנת 2014.

one-world-trade-center

האנדרטה היא שני בורות מרובעים הניצבים במרכז הרחבה באותו מקום בו ניצבו מגדלי התאומים. מפלי מים זורמים על פני דפנות הבורות וזורמים אל תוך בורות מרובעים קטנים הממוקמים במרכז כל אחד מהם.
המעקה שמקיף את שפות שתי הבריכות נושא את שמותיהם של כל החללים בפיגועים בניו יורק, בוושינגטון ובפנסילבניה. אותיות השמות נרשמו בחיתוך עבה ומי הבריכות משתקף דרכם.
ברחבת האנדרטה נטועים למעלה מ-400 עצים.

המוזיאון

מוזיאון 9/11 נמצא בחלל גדול מתחת לרחבת האנדרטה, בתשתית שעליו נבנו בזמנו יסודות מרכז הסחר העולמי.
המוזיאון מכיל תצוגה היסטורית ותצוגת זיכרון. התצוגה ההיסטורית מספרת את תולדות הפיגועים בכל רחבי ארצות הברית ואת תולדות התקופות שלפניהם ושאחריהם. תצוגת הזיכון מנציחה את זכרם של קורבנות הפיגועים באמצעות חומרים ביוגרפיים מפורטים אודותיהם שנשמרו ומוצגים בה.
בנוסף לחפצים וחומרים אורקוליים מגוונים תוכלו לראות גם מוצגים מתוך שרידיו של מרכז הסחר העולמי כאשר הגדול מבניהם הוא קטע מדפנו של הבור הענק שנחפר בקרקע והכיל את יסודותיו. מוצגים במוזיאון גם קטעים מצלעות המגדלים שהתמוטטו.
לעובדי המוזיאון ולבני משפחות הקורבנות בלבד ישנה גישה נוספת לחלל שבו נשמרו שרידי הקורבנות שנמצאו באתר לאחר פינוי ההריסות ואשר טרם זוהו.

מחיר כניסה למוזיאון: ילד 18$ ,  מבוגר 24$
כתובת:
180 Greenwich Street
אתר אינטרנט: https://www.911memorial.org/

one-world-trade-center

 

איך תרצו לשתף את זה?

מידע רלוונטי נוסף שאולי יעניין אותך:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן